סיקור ההבטחה התקיימה
שלום אורח! נראה שאינך רשום לאתר ולכן פעילותך מוגבלת ואין באפשרותך להגיב ולהשתתף באתר. בכדי לקבל גישה מלאה הירשם לאתר בחינם!
Close
מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

ההבטחה התקיימה

סיפור מהמם, שקראתי השבת!!

"את חייבת לבוא להרצאה בשבת" אמרו לה חברותיה. "מרצה מיוחד במינו בא אלינו משיקגו. כדאי לך לשמוע אותו".

שפרה הנדרי הייתה נערה צעירה, תושבת ס' פול במינסוטה שבאהר"ב. היא באה להרצאת האורח, הרב שלמה זלמן הכט, ובמהלך ההרצאה פרצה בבכי. בתום ההרצאה ביקש המרצה לדעת מדוע בכתה הצעירה. בהתרגשות פלטה שפרה: " האיש שעליו סיפרת היה סבי!".

היא נולדה למשפחה רחוקה מהיהדות. אביה שימש פרופסור באוניברסיטה המקומית. את חינוכה קיבלה בבית- ספר ממלכתי. ככל הידוע לה הייתה היהודיה היחידה בשכבת גילה. אימה הייתה משננת באוזניה: "את יהודיה, היי גאה בכך". אולם בעינייה לא היה לכך משמעות.

את סבה, ר' שמואל ברוידא. יהודי נשוא פנים וחובש כיפה גדולה. זכרה הייטב, הוא היה יליד העיר איישישוק שבאזור וילנא שבליטא. בארה"ב שימש נשיא חברת 'בסט כשר' לייצור בשר, הוא גם היה בעל צדקה גדול. כמו-כן זכרה את סבתה שהקפידה ללכת בשבת בבוקר לבית הכנסת.

באותה תקופה בא לעיר השליח הרב משה פלר, והקים את בית חב"ד. אחיה של שפרה החל לפקוד את המקום, ובמרוצת הזמן החל לשמור מצוות. היא שוחחה איתו רבות "שיחות נפש ארוכות". אך לא התשכנעה ולא הסכימה לבקר בבית חב"ד.

עבר הזמן והיא פגשה חברה לשעבר. זו סיפרה לה בהתלהבות כי היא לומדת ב'בית חנה' המכון ללימודי יהדות של בית חב"ד. כאשר הזמינה את שפרה לבקר ולהציץ, נענתה והסכימה.

לראשונה שמעה את הבנות משוחחות על בורא העולם. היא הופתעה לגלות כי כל בנות המכון אכן מאמינות בהקב"ה. סדק קל נוצר בהשקפת עולמה. היא הוסיפה לבקר בבית חנה, אך עדין השאלות והספקות מילאו אותה.

כך באה להרצאה שנערכה לקראת י' בשבט יום הסתלקותו של הרבי (הריי"צ) רבי יוסף יצחק מליובאווייטש. הנשיא השישי של חסידות בית חב"ד. המרצה, הרב שלמה זמלן הכט. יצא בשעתו לשיקגו בשליחותו, ונחשב נואם בחסד עליון.

הרב הכט סיפר על פעילותו של הרבי הריי"צ להפיכת אמריקה למקום תורה. בין השאר סיפר:
    "עם סיום מלחמת העולם השנייה ניהלתי קרן הצלה לעזרת הפליטים שהגיעו לפריז ולא"י. נשיא הקרן היה יהודי אמיד. שלא נמנה עם החסידים, ושמו רבי שמואל ברוידא, נשיא חברת "בסט כשר". יום אחד העלה משאלה להביא בעצמו את הסיוע של הפליטים להכיר את צורכיהם ולעמוד על מצבם.

"הוא נסע לפריז ושם פגש קבוצה מחסידי חב"ד יוצאי רוסיה. כשחזר היה מלא התפעלות ואמר לי: "אני רוצה לשתף אותך אותך בדבר שריגש אותי עד דמעות". הוא סיפר כי בהיותו שם התפלא מניין שאבו האנשים הלאה כוחות לשרוד ברוסיה. בין השאר פנה אלי ילד בן 8 ואמר לו: "אני חוזר מחר לאמריקה מה תבקש?" ר' שמואל סיפר על כך בהתרגשות ואמר: 'יודע מה ענה לי הילד?! הוא אמר כי מכיוון שהרבי נמצא באמריקה, הוא רוצה להגיע לאמריקה ולפגוש את הרבי.!"
    עמוצנה כזאת של קשר נפשי בין חסיד לרבו, כפי שהיא מפעמת אפילו בלב של ילד בן 8, הביאה את רבי שמואל הוולנאי, הקר והמתחשב לידי דמעות.

כאשר ר' שמואל ראה את אהבתם של החסידים לרבם. הביע באוזני בקשה להזמין עבורו פגישת 'יחידות' עם הרבי הריי"צ. 'אם ילד בפריז משתוקק כל כך לפגוש את הרבי, אני מוכרח לבקר אצלו. אמר."

את הסיפור הזה סיפר הרב הכט במלהך ההרצאה, ושפרה פרצה בבכי, שכך הסיפור עוסק בסבה האהוב.

הרב הכט הופתע לגלות כי הצעירה היא נכדתו של הרב שמואל ברוידא. "אם כך", אמר לה, "אספר לך את חציו השני של הסיפור".
    סבך היה מבוגר ממני, וגם היו הרבה חילוקי דעות בכמה עניינים. מעולם לא שיתף אותי בעיניניו האיישים. אך כשביקש להפיגש עם הרבי הזמנתי מיד "יחידות".

בבוא הזמן נסעתי איתו לניו יורק. ר' שמואל נכנס אל הרבי. והרבי אמר לי: , היה אצלי ר' שמואל ברוידא. כששאלתי אותו על ילדיו פרץ בבכי. הבטחתי לו שיבוא יום והוא ירבה נחת מנכדיו.

"באותו הרגע" - סיים הרב הכט את סיפורו - "התקשתי להבין מדוע קרא לי הרבי. אף לא הבנתי את סיבה בכיו שך ר' שמואל. רק לאחר זמן מה נודע לי כי כל ששת ילדיו של ר' שמואל נטשו את דרך התודה והמצוות. ואז הבנתי את פשר בכיו, אבל עכשיו אני מתחיל להבין גם את הבטחתו של הרבי"....

שפרה לא ידעה את נפשה מהתרגשות. למחרת נרשמה כתלמידה מן המניין ב'בית חנה'. משם עברה ללמוש ב'מכון חנה' בברוקלין. ובבוא העת הקימה בית חסידי אמיתי. ברכתו של הרבי הריי"צ לסבה התקיימה במלואה בה ובשני אחיה, שנעשו גם הם שומרי תורה ומצוות וחסידים בלב ובנפש.

(עפ"י סיפורה של בעלת המעשה באתר בית חב"ד.)

2. # ADS
    שטח פרסום Circuit advertisement

יאווווווווו
    מהמם
    תודה רבה

תודה רבה

מבקרים הגיעו לדף זה ע"י חיפוש המילים:

שום משתמש לא הגיע לכאן מגוגל עדיין

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים